دکتر امان اله جلالی

طب سنتی


تخفیف ویژه

دوره های جدید کلاس های تا

قولنج درمانی

مژده سلامت وسعادت

دکتر جلالی:در اندیشه ما ، طب الشیعه بر بلندای کل علوم پزشکی جهان ایستاده است

در مراسم افتتاحیه اولین همایش زمستانه مروّجین و مبلغین طب الشیعه در مرکز تخصصی امام مجتبی (ع ) عنوان شد :

دکتر جلالی:در اندیشه ما ، طب الشیعه بر بلندای کل علوم پزشکی جهان ایستاده است.

دکتر جلالی دبیر علمی و بنیانگذار طب الشیعه در اصفهان در آیین افتتاح اولین دوره تربیت مبلغین و مروجین طب الشیعه که در مجتمع درمانگاهی امام مجتبی (ع ) برگزار شد در سخنانی ضمن بیان اهمیت بحث طب سنتی و خصوصا طب الشیعه در جامه و آشنایی مردم با طب ائمه اطهار یادآور شدند:

در اندیشه ما طب الشیعه بربلندای کل علوم پزشکی جهان ایستاده است.طب الشیعه همان مطالب پزشکی است که خداوند متعال توسط پیامبران و ائمه اطهارعلیهم السلام به ما ارزانی داشته است و هر مطلبی که از قرآن و عترت و پیامبران پیشین به ما رسیده و حاوی نکات بهداشتی، درمانی ، اخلاقی و پزشکی باشد باید سرلوحه همه فعالیتهای پزشکان و تیم درمانی شیعیان قرار گیرد.

دکتر جلالی در ادامه خاطر نشان کردند : بطور مثال اگر صحبت از" شفا "می شود طب الشیعه داروی شفا دهنده یعنی عسل را ذکر می کند که همانا خداوند در قرآن کریم می فرماید:......فیه شفاء للناس .....(شفای مردمان در عسل است) (آیه69 سوره نحل) و در سوره نحل آیه 15 خداوند متعال دربیان وصف بهشت به نیکوکاران وعده داده است که در جایی سکنی گزینند که نهرهایی از عسل پاک و ناب و روان است.

ایشان در ادامه افزودند: البته پزشکان بدون هیچ شک و تردید و ابهامی به خواص عسل به عنوان دارو آگاهی واشراف دارند امّا اگر تاکنون معجزه عسل درمانی دیده نشده است علت، ضعف ما پزشکان شیعه است که به تخصص و آزمون و درمان با عسل نپرداخته ایم .

ایشان همچنین به بیان آیات و روایاتی در این زمینه پرداختند و گفتند: رسول اکرم (ص ) درمورد عسل و درمان با آن می فرمایند:" عسل شفای هر دردی است- خوردن عسل، ناشتا، بلغم را دفع و سودا را برطرف و ذهن را صاف می کند."

حضرت علی (ع ) نیز میفرمایند:" از هر علمی بهترینش را بیاموزید، همانا زنبور عسل از هر گلی بهترینش را جمع می کند و در آن دو گوهر است ، یکی عسل که شفای مردمان اسست و دیگری نور و قوت است " .

- به شکرانه الهی اولین مرکز تولید عسل دارو یعنی مرکز تخصصی طبی و سنتی امام مجتبی (ع ) با همکاری مسئولین کشاورزی شهرستانی اقدام به تولید عسل های دارویی و ایجاد مرکز عسل دارو نموده است و مدتهاست که به طور تخصصی به تولید عسلهای گشنیز با خاصیت درمانی ( درمان ضعف عمومی بدن و تقویت سیستم ایمنی ، درمان تب و سرماخوردگی ،تقویت معده، تقویت قلب ،تسکین درد دندان و نشاط آور) و عسل داروی شنبلیله با خواص درمانی (درمان دیابت - کم خونی ،تقویت موی سر ، مناسب برای نرمی استخوان و چاق کننده ) را شروع کرده است و به موفقیتهای چشم گیری دست پیدا کرده است .

دکتر جلالی در ادامه سخنان خود با اشاره به آمیختگی طب سنتی و طب شیعی در بسیاری از جاها خاطر نشان کردند : درست است که درجاهایی طب الشیعه با طب سنتی عجین شده است امّا از نظر الگوگیری ، ما الگوی خویش را صرفا ائمه اطهار قرار داده ایم و اگر در جایی مطالبی از شیخ الرئیس ابوعلی سینا را مطرح می کنیم و قبول داریم صرفا به عنوان یک پزشک مسلمان و بنیانگذار طب نوین از ایشان نام میبریم و الّا آنجایی که به طور مثال ابوعلی سینا اشاره به درمان با شراب دارد ،هرگز این نکته را ارائه نمی دهیم زیرا که خداوند در حرام شفایی قرار نداده است . همانطور که در حدیث امام صادق (ع ) است که می فرمایند : " لا شفاء فی الحرام "، "هیچ شفایی در حرام نیست" و همچنین پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : " من تداوی بحرام لم یجعل الله فیه شفاء" ، " هرکس با حرام به مداوا بپردازد ، خداوند در آن شفا قرار نمی دهد." .

بنابر این طب سنتی و اسلامی ما برگرفته از تعالیم پیامبر اکرم و ائمه معصومین از جمله امام صادق ( ع ) و امام رضا ( ع ) می باشد و ما درمرکز طبی و سنتی امام مجتبی (ع ) تلاش داریم این طب یعنی طب الشیعه را در جامعه گسترش دهیم .

یاد آوری می شود کانون و مرکز طب الشیعه در اصفهان ، مرکز تخصصی طبی و سنتی امام مجتبی (ع ) می باشد. دراین مرکز، دبیرخانه ، نشریه ، کلاسهای آموزشی عمومی و تخصصی و مروّجین طب الشیعه از یکسال قبل شروع به فعالیت نموده است و تاکنون تلاشهای علاقه مندان و پشتیبانی آنها به ثمر رسیده است از جمله ارائه چندین دوره کلاسهای آموزش طب سنتی ،عقاقیر،حجامت،فصد ،ماساژدرمانی و ... و کلاسهای آموزشی معارف مهدویت و کلاسهای مبلغین و مروجین طب سنتی و طب الشیعه را می توان نام برد که آموزش کامل طب سنتی، روش سخنوری ، و آموزش بهداشت و درمان از نظر طب الشیعه زیر نظر مستقیم واقف و موسس مجتمع درمانگاه امام مجتبی (ع ) حکیم دکتر امان اله جلالی هر هفته پنج شنبه ها از ساعت 8:30 الی 11 صبح توسط اساتید بنام حوزه ودانشگاه برقرار می باشد و همچنین جلسه عمومی هر هفته از ساعت 7 صبح با دعای ندبه ،پخش کلیپهای آموزشی - مذهبی و طبی و سپس سخنرانی سه تن از برترین حکیمان طب سنتی یا طب سایر کشورها و همچنین اساتید دانشگاه بر حسب دعوت دبیر علمی و بنیانگذار طب الشیعه در اصفهان در مجتمع درمانگاهی امام مجتبی (ع ) برگزارمی گردد.

مجتمع درمانگاهی تخصصی و فوق تخصصی امام مجتبی(ع ) در خیابان شیخ طوسی غربی ( 24 متری اول ) - نبش خیابان میرزای شیرازی می باشد و پاسخگوی نیاز تمامی شهروندان در امور درمانی می باشد. در این مرکز در تمامی رشته های پزشکی پزشک متخصص و فوق تخصص به فعالیت می پردازند . این مجتمع دارای بخشهای آزمایشگاه - کلونوسکوپی- آندوسکوپی- سونوگرافی - اکوکاردیوگرافی - تست ورزش- گوارش - کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی داخلی و عمومی - مغز و اعصاب - چشم پزشکی - رماتولوژی - قلب و عروق- ریه- کلیه - ارتوپدی- پوست و زیبایی- لیزر و توانبخشی - فیزیوتراپی - عینک سازی و ... و همچنین مرکز تحقیقات و درمان طب سنتی اسلامی با قسمتهای طب سنتی - طب سوزنی- گیاه درمانی- ماساژ درمانی ورزش درمانی - تغذیه و رژیم درمانی سنتی - رایحه درمانی شکسته بندی قولنج درمانی حجامت- فصد- زالو درمانی - داروخانه گیاهی و ....آماده ارائه خدمت به تمامی شهروندان عزیز می باشد


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شیخ طوسی غربی ، نبش خیابان میرزای شیرازی
تلفن : 35703570 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سایتهای دیگرنمرات امتحاناتنشریهخواص گیاه آلوئه راساعات حضور پزشکان متخصص فواید پیاده رویمطالب مذهبی و دینی دربارنشریه طب وسنتکلینیک فوق تخصصی داخلیکلینیک فیزیو تراپی و تواکلینیک مغزو اعصاب ونوارکلینیک تخصصی و فوق تخصصی کلام ولایتکلاس ماساژدرمانیکلاس طب وسنتکلاس طب سوزنیکلاسهای مبلغین و مروجین آیا می دانید؟اخبار مجتمع درمانگاهی امبرنامه های هیئت درمانگراثبت نام کلاس های طب سنتحجامتخواص میوه ها سبزیجات وغلخواص غذاهادوره جدید کلاس های تابسدرمانگاه امام مجتبیزالودرمانیسایت پزشکیطب سنتیصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربران