دکتر امان اله جلالی

طب سنتی


تخفیف ویژه

دوره های جدید کلاس های تا

قولنج درمانی

مژده سلامت وسعادت

دکتر جلالی:در اندیشه ما ، طب الشیعه بر بلندای کل علوم پزشکی جهان ایستاده است

در مراسم افتتاحیه اولین همایش زمستانه مروّجین و مبلغین طب الشیعه در مرکز تخصصی امام مجتبی (ع ) عنوان شد :

دکتر جلالی:در اندیشه ما ، طب الشیعه بر بلندای کل علوم پزشکی جهان ایستاده است.

دکتر جلالی دبیر علمی و بنیانگذار طب الشیعه در اصفهان در آیین افتتاح اولین دوره تربیت مبلغین و مروجین طب الشیعه که در مجتمع درمانگاهی امام مجتبی (ع ) برگزار شد در سخنانی ضمن بیان اهمیت بحث طب سنتی و خصوصا طب الشیعه در جامه و آشنایی مردم با طب ائمه اطهار یادآور شدند:

در اندیشه ما طب الشیعه بربلندای کل علوم پزشکی جهان ایستاده است.طب الشیعه همان مطالب پزشکی است که خداوند متعال توسط پیامبران و ائمه اطهارعلیهم السلام به ما ارزانی داشته است و هر مطلبی که از قرآن و عترت و پیامبران پیشین به ما رسیده و حاوی نکات بهداشتی، درمانی ، اخلاقی و پزشکی باشد باید سرلوحه همه فعالیتهای پزشکان و تیم درمانی شیعیان قرار گیرد.

دکتر جلالی در ادامه خاطر نشان کردند : بطور مثال اگر صحبت از" شفا "می شود طب الشیعه داروی شفا دهنده یعنی عسل را ذکر می کند که همانا خداوند در قرآن کریم می فرماید:......فیه شفاء للناس .....(شفای مردمان در عسل است) (آیه69 سوره نحل) و در سوره نحل آیه 15 خداوند متعال دربیان وصف بهشت به نیکوکاران وعده داده است که در جایی سکنی گزینند که نهرهایی از عسل پاک و ناب و روان است.

ایشان در ادامه افزودند: البته پزشکان بدون هیچ شک و تردید و ابهامی به خواص عسل به عنوان دارو آگاهی واشراف دارند امّا اگر تاکنون معجزه عسل درمانی دیده نشده است علت، ضعف ما پزشکان شیعه است که به تخصص و آزمون و درمان با عسل نپرداخته ایم .

ایشان همچنین به بیان آیات و روایاتی در این زمینه پرداختند و گفتند: رسول اکرم (ص ) درمورد عسل و درمان با آن می فرمایند:" عسل شفای هر دردی است- خوردن عسل، ناشتا، بلغم را دفع و سودا را برطرف و ذهن را صاف می کند."

حضرت علی (ع ) نیز میفرمایند:" از هر علمی بهترینش را بیاموزید، همانا زنبور عسل از هر گلی بهترینش را جمع می کند و در آن دو گوهر است ، یکی عسل که شفای مردمان اسست و دیگری نور و قوت است " .

- به شکرانه الهی اولین مرکز تولید عسل دارو یعنی مرکز تخصصی طبی و سنتی امام مجتبی (ع ) با همکاری مسئولین کشاورزی شهرستانی اقدام به تولید عسل های دارویی و ایجاد مرکز عسل دارو نموده است و مدتهاست که به طور تخصصی به تولید عسلهای گشنیز با خاصیت درمانی ( درمان ضعف عمومی بدن و تقویت سیستم ایمنی ، درمان تب و سرماخوردگی ،تقویت معده، تقویت قلب ،تسکین درد دندان و نشاط آور) و عسل داروی شنبلیله با خواص درمانی (درمان دیابت - کم خونی ،تقویت موی سر ، مناسب برای نرمی استخوان و چاق کننده ) را شروع کرده است و به موفقیتهای چشم گیری دست پیدا کرده است .

دکتر جلالی در ادامه سخنان خود با اشاره به آمیختگی طب سنتی و طب شیعی در بسیاری از جاها خاطر نشان کردند : درست است که درجاهایی طب الشیعه با طب سنتی عجین شده است امّا از نظر الگوگیری ، ما الگوی خویش را صرفا ائمه اطهار قرار داده ایم و اگر در جایی مطالبی از شیخ الرئیس ابوعلی سینا را مطرح می کنیم و قبول داریم صرفا به عنوان یک پزشک مسلمان و بنیانگذار طب نوین از ایشان نام میبریم و الّا آنجایی که به طور مثال ابوعلی سینا اشاره به درمان با شراب دارد ،هرگز این نکته را ارائه نمی دهیم زیرا که خداوند در حرام شفایی قرار نداده است . همانطور که در حدیث امام صادق (ع ) است که می فرمایند : " لا شفاء فی الحرام "، "هیچ شفایی در حرام نیست" و همچنین پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : " من تداوی بحرام لم یجعل الله فیه شفاء" ، " هرکس با حرام به مداوا بپردازد ، خداوند در آن شفا قرار نمی دهد." .

بنابر این طب سنتی و اسلامی ما برگرفته از تعالیم پیامبر اکرم و ائمه معصومین از جمله امام صادق ( ع ) و امام رضا ( ع ) می باشد و ما درمرکز طبی و سنتی امام مجتبی (ع ) تلاش داریم این طب یعنی طب الشیعه را در جامعه گسترش دهیم .

یاد آوری می شود کانون و مرکز طب الشیعه در اصفهان ، مرکز تخصصی طبی و سنتی امام مجتبی (ع ) می باشد. دراین مرکز، دبیرخانه ، نشریه ، کلاسهای آموزشی عمومی و تخصصی و مروّجین طب الشیعه از یکسال قبل شروع به فعالیت نموده است و تاکنون تلاشهای علاقه مندان و پشتیبانی آنها به ثمر رسیده است از جمله ارائه چندین دوره کلاسهای آموزش طب سنتی ،عقاقیر،حجامت،فصد ،ماساژدرمانی و ... و کلاسهای آموزشی معارف مهدویت و کلاسهای مبلغین و مروجین طب سنتی و طب الشیعه را می توان نام برد که آموزش کامل طب سنتی، روش سخنوری ، و آموزش بهداشت و درمان از نظر طب الشیعه زیر نظر مستقیم واقف و موسس مجتمع درمانگاه امام مجتبی (ع ) حکیم دکتر امان اله جلالی هر هفته پنج شنبه ها از ساعت 8:30 الی 11 صبح توسط اساتید بنام حوزه ودانشگاه برقرار می باشد و همچنین جلسه عمومی هر هفته از ساعت 7 صبح با دعای ندبه ،پخش کلیپهای آموزشی - مذهبی و طبی و سپس سخنرانی سه تن از برترین حکیمان طب سنتی یا طب سایر کشورها و همچنین اساتید دانشگاه بر حسب دعوت دبیر علمی و بنیانگذار طب الشیعه در اصفهان در مجتمع درمانگاهی امام مجتبی (ع ) برگزارمی گردد.

مجتمع درمانگاهی تخصصی و فوق تخصصی امام مجتبی(ع ) در خیابان شیخ طوسی غربی ( 24 متری اول ) - نبش خیابان میرزای شیرازی می باشد و پاسخگوی نیاز تمامی شهروندان در امور درمانی می باشد. در این مرکز در تمامی رشته های پزشکی پزشک متخصص و فوق تخصص به فعالیت می پردازند . این مجتمع دارای بخشهای آزمایشگاه - کلونوسکوپی- آندوسکوپی- سونوگرافی - اکوکاردیوگرافی - تست ورزش- گوارش - کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی داخلی و عمومی - مغز و اعصاب - چشم پزشکی - رماتولوژی - قلب و عروق- ریه- کلیه - ارتوپدی- پوست و زیبایی- لیزر و توانبخشی - فیزیوتراپی - عینک سازی و ... و همچنین مرکز تحقیقات و درمان طب سنتی اسلامی با قسمتهای طب سنتی - طب سوزنی- گیاه درمانی- ماساژ درمانی ورزش درمانی - تغذیه و رژیم درمانی سنتی - رایحه درمانی شکسته بندی قولنج درمانی حجامت- فصد- زالو درمانی - داروخانه گیاهی و ....آماده ارائه خدمت به تمامی شهروندان عزیز می باشد


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان پروین ،خیابان شیخ طوسی غربی ، نبش خیابان میرزای شیرازی
تلفن : 35703570 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیدرمانگاه طب ایرانیفواید پیاده رویحجامتمطالب مذهبی و دینی دربارخواص میوه ها سبزیجات وغلنشریه طب وسنتخواص غذاهاکلینیک فوق تخصصی داخلیدوره جدید کلاس های تابسکلینیک فیزیو تراپی و توادرمانگاه مجتبیکلینیک مغزو اعصاب ونوارکلینیک تخصصی و فوق تخصصی زالودرمانیکلام ولایتسایت پزشکیکلاس ماساژدرمانیطب سنتیکلاس طب وسنتکلاس طب سوزنیسوالات پزشکیکلاسهای مبلغین و مروجین پیامهای کاربراننمرات امتحاناتآیا می دانید؟سایتهای دیگرنشریهاخبار مجتمع درمانگاهی امخواص گیاه آلوئه رابرنامه های هیئت درمانگراساعات حضور پزشکان متخصص ثبت نام کلاس های طب سنت