دکتر امان اله جلالی

طب سنتی


تخفیف ویژه

دوره های جدید کلاس های تا

قولنج درمانی

مژده سلامت وسعادت

خواص سیب

سيب يکي از بهترين ميوه هاي معجزه گر است ، زيرا خاصيت پاک کردن سم وقدرت غذايي دارد . سيب به علت داشتن مواد قليايي اسيد اوريک را حل مي کندو ترشحات غدد بزاق و معده را مساعد و متعادل مي سازد . براي معالجه ي مرض چاقي نيکوست و همچنين براي بيماريهاي کبدي ،معده اي ،مجاري ، ادرار و سينه درد موثر مي باشد .

به علت داشتن فسفر اعصاب و مغز را تقويت مي کند براي امراض حصبه اي ،اسهالي و اسهال خوني وامعاء ( ورم امعاء ) بسيار نافع است . اسهال را به خوبي معالجه مي کند و از

طرفي مانع سوء هاضمه شده و به اين ترتيب معده را منظم مي کند.

سيب براي مبتلايان به امراض مفاصل زياد تجويز مي شود ،سنگهاي کليه را دفع مي نمايد.

هرکس در روز یک سیب بخورد به طبیعت احتیاج پیدا نمی نماید ،همچنین سیب کال اسهال را معالجه می کند. سیب تقویت کننده فکر است. ترشی سیب ترشح غدد و مخصوصا بزاق را زیاد می کند. پوست سیب دارای ویتامین های زیادی است و پنج برابر سیب ویتامین دارد. جوشانده پوست سیب بهترین درمان روماتیسم و نقرس است.

خود سیب مقوی قلب و پاک کننده معده و دوست ریه می باشد. آب سیب علاوه بر خاصیت حیاتی،تب بر نیز می باشد. آب سیب اطفال و شیرخواران را صبور می کند و اثرش برای این است که معده آنها را از سموم و میکروبهایی که باعث ناراحتی آنها می باشد پاک می نماید.

سیب دارای آهن ،فسفر و ید می باشد و به همین جهت آهنش برای خون و پتاسش برای قلب و یدش برای تقویت غدد مخصوصا سیب آدم مفید است.

سیب از همه میوه ها کمتر نمک طعام دارد و برای مبتلایان به اوره مفید است. سیب دارای خاصیت ضدعفونی بوده در تمام امراض مفید است .اثر ضدعفونی کننده سیب کال از رسیده آن بیشتر است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شیخ طوسی غربی ، نبش خیابان میرزای شیرازی
تلفن : 35703570 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کلینیک فیزیو تراپی و توادرمانگاه امام مجتبیکلینیک مغزو اعصاب ونوارزالودرمانیکلینیک تخصصی و فوق تخصصی سایت پزشکیکلام ولایتطب سنتیکلاس ماساژدرمانیصفحه اصلیکلاس طب وسنتسوالات پزشکیکلاس طب سوزنیپیامهای کاربرانکلاسهای مبلغین و مروجین سایتهای دیگرنمرات امتحاناتآیا می دانید؟نشریهاخبار مجتمع درمانگاهی امخواص گیاه آلوئه رابرنامه های هیئت درمانگراساعات حضور پزشکان متخصص ثبت نام کلاس های طب سنتفواید پیاده رویحجامتمطالب مذهبی و دینی دربارخواص میوه ها سبزیجات وغلنشریه طب وسنتخواص غذاهاکلینیک فوق تخصصی داخلیدوره جدید کلاس های تابس