دکتر امان اله جلالی

طب سنتی


تخفیف ویژه

دوره های جدید کلاس های تا

قولنج درمانی

مژده سلامت وسعادت

فواید شگفت انگیز پیاده روی صبح‌گاهی برای سلامتی

فواید شگفت انگیز پیاده روی صبحگاهی برای سلامتی
پیاده روی صبح گاهی یکی از ورزشهایی است که میتوانید خیلی از آن لذت ببرید. در طول سالیان متمادی، میلیونها نفر پیاده روی صبح گاهی را جزو برنامه همیشگی خود قرار داده و از فواید آن بهرهمند شدهاند و خود را از شر بسیاری از مشکلات و بیماریها رها کردهاند.
در این ایمیل سعی داریم فهرستی کوتاه از فواید پیادهروی صبح گاهی به شما ارایه دهیم.

. بهترین ورزش برای قلب پیادهروی ورزشی عالی برای قلب است. گردش خون در بدن را افزایش داده و قلب را فعال و سالم نگه میدارد. همچنین فشار خونتان همیشه تحت کنترل است.

. افزایش سوخت و ساز

8 کیلومتر پیاده روی در صبح باعث افزایش میزان سوخت و ساز در بدن میشود. هضم غذا بهتر انجام شده، کالُری بیشتری میسوزانید و همیشه روی فرم هستید.

. کاهش وزن

زمانی که پیادهروی میکنید، عضلاتتان حرکت میکنند. در نتیجه انرژی بیشتری مصرف میکنید. برای تامین این مقدار انرژی، بدن کالُری بیشتری میسوزاند. پس سریعتر وزن کم میکنید و سلامت خواهید بود.

. کسب فواید تمرین در فضای باز

وقتی که به پیادهروی صبحگاهی میروید، تمامی فواید ورزش در فضای باز را کسب میکنید. در فضای باز شما با نیروهای طبیعی مانند گرما، باد و جاذبه در تقابل هستید، و از این نیروهای طبیعی انرژی کسب میکنید. علاوه بر این، تمرین در فضای باز و طبیعی، برای آرامش ذهن نیز بسیار مفید است. هوای تازه نسبت به هوای مصنوعی در محیطهای باشگاهی، بیشتر سلامتی شما را تضمین میکند.

. ذهن هشیارتر

پیادهروی صبحگاهی قدرت ذهن را از طریق افزایش هشیاری، تقویت حافظه و تمرکز، افزایش میدهد. همه این فواید در طول روز به کارتان میآید و باعث میشود زندگیتان را بهتر برنامهریزی کنید.

. کاهش استرس

وقتی هنگام صبح در فضای باز پیاده روی میکنید، مغز دو هورمون سروتونین و اندورفین ترشح میکند. این هورمونها، نشاط آورهای طبیعی بدن هستند و باعث ایجاد نشاط و آرامش میشوند.
احساس افسردگی، استرس و فشارهای عصبی را از بین میبرند. در نتیجه در هنگام شب خواب بهتری نیز خواهید داشت. التبه این هورمونها در هنگام هر فعالیت ورزشی ترشح میشوند، ولی زمانی که در هنگام صبح و در فضای بیرون ورزش میکنید، مؤثرتر خواهند بود.

. مفید برای همه

پیادهروی صبحگاهی سادهترین ورزشی است که هر کسی میتواند انجام دهد. شما میتوانید سرعت راه رفتن و طول مسیر را با توجه به ویژگیهای خودتان تغییر دهید. همچنین میزان آسیب در این ورزش بسیار ناچیز است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شیخ طوسی غربی ، نبش خیابان میرزای شیرازی
تلفن : 35703570 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مطالب مذهبی و دینی دربارخواص میوه ها سبزیجات وغلنشریه طب وسنتخواص غذاهاکلینیک فوق تخصصی داخلیدوره جدید کلاس های تابسکلینیک فیزیو تراپی و توادرمانگاه امام مجتبیکلینیک مغزو اعصاب ونوارزالودرمانیکلینیک تخصصی و فوق تخصصی سایت پزشکیکلام ولایتطب سنتیکلاس ماساژدرمانیصفحه اصلیکلاس طب وسنتسوالات پزشکیکلاس طب سوزنیپیامهای کاربرانکلاسهای مبلغین و مروجین سایتهای دیگرنمرات امتحاناتآیا می دانید؟نشریهاخبار مجتمع درمانگاهی امخواص گیاه آلوئه رابرنامه های هیئت درمانگراساعات حضور پزشکان متخصص ثبت نام کلاس های طب سنتفواید پیاده رویحجامت